Masáž lávovými kameny – HOT STONES MASÁŽ


MASÁŽ LÁVOVÝMI KAMENYFotkyFoto_51529164_XS

Masáže horkými lávovými kameny, tzv. Hot stones masáž, znají už od pradávna obyvatelé Havajských ostrovů. Základy této terapie vycházejí z prastarých speciálních havajských technik, které využívají léčivou sílu kamenů. Ty díky teplu uvolní ztuhlé svaly, regenerují tkáně a hlavně – působí blahodárně na vaši mysl. Podle některých lidí patří masáž horkými kameny k nezapomenutelným zážitkům a jedněm z nejúčinnějších masáží.

JAK MASÁŽ PROBÍHÁ

Kameny se masíruje celé tělo a masáž je založena na působení tepla. K horké terapii se používají kameny z lávy, které obsahují více železa, jsou tmavé až černé a velmi tvrdé. Kameny se nahřejí ve vodní lázni kolem 55 – 60°C a pak se umístí na klíčové energetické body vašeho těla. Poté se jimi masíruje celé tělo za použití olejů po dobu 1- 2 hodin. Při masáži se používá cca 50-60 horkých kamenů, které jsou hladké, leštěné a maximálně o velikosti dlaně. Teplo kamenů působí na zablokované meridiány vedoucí od konečků prstů na nohou a na rukou ke všem orgánům vašeho těla. Právě kameny pomohou tyto zablokované cesty uvolnit. Doporučuje se tyto masáže absolvovat jednou za 3-6 týdnů.

Nabídka kamenů zde a ještě zde.

Nabídka ohřívacích nádob zde a ještě zde.

CO KAMENY DOVEDOUFotkyFoto_51212700_XS

Pokud jste ve stresu, rozhodně horké kameny zkuste. Stimulují krevní oběh a podpoří imunitní systém. Šlachy se pěkně protáhnou a vaše tělo bude pohyblivější. Pomáhají i při detoxikaci. Máte-li v plánu zhubnout, pak jsou kameny skvělým doplňkem, protože teplo pomůže regulovat trávení a zrychlí váš metabolismus. Stejně tak pomohou při premenstruačním syndromu nebo při zadržování vody v těle. Bolí vás v krku nebo záda? Horké kameny pomohou i v tomto případě. A máte-li partnera, který si stěžuje na bolestivá záda či nespavost, pak mu darujte dárkový poukaz na masáž horkými kameny. Bude nadšený.

KDO NA MASÁŽ NESMÍ

Vyhněte se horkým kamenům v případě, že jste diabetik, epileptik nebo pokud trpíte kardiovaskulárními chorobami. Tento druh masáže pro vás není vhodný ani tehdy, pokud jste těhotná nebo menstruujete.

Blahodárné účinky masáže:

V mnoha případech pomáhají při:Attractive woman getting spa treatment isolated on white