Měkké techniky 1. – NOVINKA

Kurz je již obsazen.

Můžete se hlásit jako náhradník-do pole POZNÁMKA uveďte „NÁHRADNÍK“ – předem nic neplatíte, pokud se uvolní místo, budeme vás kontaktovat.

3 denní kurz:  30 vyučovacích hodin

 

A masseur is massaging a woman

Kurz je určen pro maséry, kteří mají absolvovaný alespoň základní masérský rekvalifikační kurz.

Co vám tento kurz přinese:

Velmi podrobně si prohloubíte znalosti anatomie z probíraných témat a naučíte se na daných anatomických strukturách pracovat pomocí měkkých technik – naučíte se diagnostikovat funkční poruchy pohybového systému a účinně je odstraňovat: práce se zkrácenými a uvolněnými svaly, fasciemi, podkožím, kůží, jizvami…,  trakce páteře, blokády ….

BUDETE MNOHEM DÁL NEŽ VAŠE KONKURENCE

Lektor: PhDr. Mgr. Antonín Janásek, DiS.

Brunette Woman getting a neck-massage in a room

Termín:

Výuka:

Místo konání:

Cena kurzu: 4555,- Kč vč.dph

Program kurzu:

– teoretická část

FotkyFoto_32859478_XS

– praktická část

Podrobný popis kurzu:

Vybrané měkké techniky pro maséry se zaměřením na páteř a klouby končetin.FotkyFoto_43542511_XS

Kurz výrazně prohlubuje dosavadní znalosti masérů a dává odpovědi  těm, které zajímá, proč se u většiny klientů ty stejné potíže neustále vracejí.

Cílem kurzu je naučit maséry jednoduché vyšetřovací a terapeutické postupy vedoucí k úspěšnému a dlouhodobějšímu odstranění bolestí zad  a kloubů. V úvodní části kurzu probereme základy anatomické stavby páteře, kloubů, svalů, fascií a ostatních vazivových struktur. Naučíme se na tuto anatomii pohlížet z funkčního hlediska a ozřejmíme si pojmy jako kloubní vůle, kloubní blokáda, bariéra a další.

V praktické části se kurzisté naučí správně diagnostikovat poruchy pohybového aparátu  a ošetřit vhodnou terapií svaly, fascie a další související vazivové struktury jako účinnou přípravu pro nadcházející masáž.  Účastníci se naučí rychle diagnostikovat dysfunkce obratlů a žeber, kloubů končetin a zvolit vhodnou terapii bez tvrdých manipulačních technik.

Absolventi budou umět použít trakce, mobilizace kůže, podkoží, měkké nespecifické i specifické mobilizace klobů a žeber mj. s využitím dýchání klienta, budou umět vhodně ošetřit a zasáhnout do jizvy. Naučí se základní automobilizační cvičení a základy škloy zad, aby jejich klienti měli pocit, že odcházejí domu komplexně ošetřeni. A samozřejmě se naučí ovládat terapuetické metody jako stretching, postizometrickou relaxaci, atd.

Vzít s sebou:

FotkyFoto_40872162_XS

Poznámka: