Indická masáž hlavy – naše novinka

Termín: 23. 8. 2019FotkyFoto_45599344_XS

Výuka: 9 – 17h.

Místo konání:ZÁZRAKY DUŠE s.r.o., 1.Máje 103,Ostrava Vítkovice, 70300, budova InPark

O masáži:

Indická masáž hlavy

Odstraňuje každodenní stres, bolesti hlavy a očí, napětí v ramenou, v krku a šíji, zlepšuje kvalitu vlasů, navozuje pocit duševní pohody a celkově fyzicky i psychicky harmonizuje organismus.

Historie:

Tradiční indická masáž hlavy se praktikovala v Indii jako součást ájurvédského učení již před více než tisíci lety. Prováděly ji většinou ženy při pravidelné péči o vzhled. Zaměřovaly se převážně  na vlasovou část hlavy (temeno, týl) a k masírování používaly různé aromaterapeutické oleje, byliny a koření. Dodaly tak svým vlasům sílu a oslnivý lesk.

Přínos masáže se týkal ale i mužů, neboť tyto praktiky prováděli i holiči, kteří pravidelně obcházeli domy a jako součást svých služeb nabízeli i Champi – masáž hlavy. Zaměřovali se přitom nejen na péči o vlasy, ale i na celkové uvolnění a osvěžení. Slovo „šampoo“ má tedy kořeny ve slově „champi“ jako upomínka na tuto tradici.

Masáž v životě Indů zaujímala vždy velmi důležitou roli. Umění indické masáže se neustále rozvíjelo, předávalo se z generace na generaci a dodnes se různé techniky střeží jako rodinná tajemství.

V dnešní době se s tímto typem masáže můžete v Indii setkat nejen u holiče, ale i na plážích či tržištích. Například děti dostávají masáž jednou až dvakrát týdně za účelem dobrého zdraví již ve věku tří až šesti let. Po dovršení šesti let se učí sami praktikám této masáže a podílí se na každodenním rituálu celé rodiny.

Účinky:anti stress stamp

Indická masáž má vliv nejen na fyzickou, ale současně i na mentální úroveň. Pomáhá zvládat psychickou únavu, podrážděnost, odstraňuje emocionální stres a napětí, zbavuje úzkosti, deprese. Celkově blahodárně působí na psychiku, navozuje pocit zdraví, klidu a duševní pohody.

Lektor: Dušan Jirásek masér, terapeut, lektor (s praxí více než 13 let)

Vezměte si sebou:Wellness - woman receiving head or face massage in spa

Cena: 1815,- Kč 

 an attractive woman getting spa treatment