Kineziotaping a Sportovní taping

Kineziotaping a sporotvní tejpování jsou moderní doplňkové metody terapie bolestí pohybového aparátu, poúrazových stavů, jizev, otoků, pomocí aplikace pružných a pevných tejpovacích pásek.

 

Lektor : 

– LEPÍM NEJEN LIDI, ale i KONÍKY

Termín výuky:

Lektor

Lektor

Místo konání:

Cena: 5500,- Kč vč.DPH  


Poznámka:Kineziotejp6


Podrobný popis kurzu

KINEZIOTAPING je moderní doplňková metoda terapie bolestí pohybového aparátu, poúrazových stavů, jizev, otoků, atd. Urychluje průběh léčby a uplatňuje se jako pomocná metoda při léčbě řady diagnóz v rehabilitaci, neurologii, ortopedii, gynekologii, lymfologii a v neposlední řadě ve sportovní fyzioterapii. Metoda je vhodná pro dopsělé, děti i starší generaci. Jedná se o aplikaci speciální elastické pásky různou technikou, která je závislá na přesném vyhodnocení situace. Kineziotaping byl vyvinut v 70.letech japonským lékařem Dr. Kenzo Kasem a v posledních letech byla tato metoda rozšířena, doplňena a zdokonalena. Cílem techniky není imobilizace kloubů, jako je tomu u pevného tapu, ale udržení a zvětšení rozsahu pohybu, jak je to jen možné.

SPORTOVNÍ TAPING je metoda, při které je v problémové oblastni pomocí nepružných lepících pásek pasivně podporován kloub nebo vaz.

Tejpování je častou indikací v oblasti sportovní i terapeutické medicíny. Sportovní tejping je nejvíce využívaný pro stabilizaci kloubních struktur jako prevence poškození kloubů a šlach nebo pro posílení stability již narušeného kloubu. Je možné jej aplikovat po úrazech, nadměrném a častém přetěžování, či poškození vazů ve smyslu natržení nebo dokonce přetržení. V rámci terapie se taping užívá jako pasivní podpora, která ulevuje namáhanému kloubu a snižuje přetěžování dané oblasti. Pomocí tapingu je poškozená část pohybového aparátu méně náchylná k přetěžování. Navíc je postižená oblast udržována ve fyziologicky optimální poloze. Speciální techniky tejpování tedy umožňují kloubu pohyb v jeho běžném rozsahu.

Dále je možné tuto metodu použít jako korekční prostředek pro drobné deformace (např. při propadlé nožní klenbě, při vbočeném palci – HALLUX VALGUSapod.).

Sportovní tejping je ideální technikou, která může v kombinaci s kinesiotapingem urychlit process regenerace.

 Účinky terapie:

Kineziotejp5

Uplatnění:

Cíl kurzu:Kineziotejp4

Osvojení si teoretických znalostí, na základě kterých je terapeut schopen aplikovat metodu v praxi pomocí různých technik. Naučí se jak pomocí pružných pásek zasáhnout v léčbě některých bolestivých stavů pohybového aparátu (např. ústřely bederní či krční páteře, syndrom karpálního tunelu, tenisový loket, úrazy kloubů, artróza, nesprávné držení těla u dětí i dospělých,…), naučí se zásahnout v oblasti lymfatické cirkulace, jak ovlivnit proces hojení a regenerace čerstvých i starých jizev a mnoho dalšího.

Co si vzít:

Program:

1. DEN

2. DEN:

3. DEN:

 

Kineziotejp na koníkovi