Podrobnosti k tomu, co je tuina a Qigong tuina

Historie a současnost tuiny nejen v Číně

První zmínky o masážích tuina můžeme nalézt již ve spisech bájného Žlutého císaře, jež jsou datovány před více než čtyřmi tisíce lety. Za tuto dobu byly prověřeny mnoha a mnoha generacemi a díky své funkčnosti a účinnosti se používají dodnes.

A jak že je to s masážemi tuina dnes? V Číně (a i jiných světových zemích) lze navštívit speciální nemocnice, kde se léčí pouze masážemi tuina, a v téměř každé nemocnici tradiční čínské medicíny najdeme oddělení tuiny. Ta je často kombinována s fytoterapií, akupunkturou, baňkováním, moxováním nebo dalšími technikami.

S tuinou se ale můžete setkat i při procházkách asijskými ulicemi nebo v různých hotelech a relaxačních centrech po celém světě. Dá se totiž využít i jako úžasný relaxační prostředek, pro rychlé uvolnění a zregenerování.

DĚTSKÁ TUINA

Speciální kapitolou je využití tuiny u dětí. Jedná se o neinvazivní metodu, která velmi rychle dokáže dětem ulevit od potíží, a to bez zbytečného zatěžování jejich organismu, a hlavně bez vedlejších účinků. Naučíme se zde, jak ulevit našim milovaným dětem od běžných potíží.

Co je Qigong tuina?

I s tímto názvem se u nás můžete často setkat, ne vždy však jde o totéž. V našem pojetí se jedná o terapeutický systém, který zde vyučoval pan profesor Bai Yunqiao, který pocházel z lékařské rodiny. Právě on byl velkým učitelem naší zkušené lektorky tuiny Lenky Novákové, jež jeho techniky šíří dále. Jde o techniky s hlubokým účinkem, kde se využívá především práce s vnitřní energií, kterou kultivujeme díky pravidelnému cvičení Qi Gong (čchi-kung). Touto energií pak působíme na určité akupunkturní body a oblasti. Účinek technik je při správném provedení ohromující.

Pan profesor takto pomohl nejednomu klientovi s potížemi, jako jsou například:

Pro koho je studium vhodné?

Primárně je studium určeno pro studenty TCM Academy – oboru Diagnostik či Dietetik. Dále pro studenty škol tradiční čínské medicíny, kteří absolvovali základy TČM (teorie Yin–Yang, pěti prvků, znalost orgánů Zang a Fu, diagnostické otázky a jejich znalost). Snažili jsme se obsah studia zhustit do co nejkratšího času, aby bylo studium finančně dostupné. Proto zde nebudou detailně probírány základy TČM, jen se během jednoho víkendu pro zpřehlednění zopakují.

Další důležitá informace pro uchazeče je, že naše studium není vhodné pro všechny. Techniky tuina se dají provádět:

Pokud proto hledáte způsob, jak se rychle a bez zbytečné dřiny naučit pár technik, které začnete hned praktikovat, a to nejlépe za vysoký peníz – nehlaste se. Pokud ale berete studium vážně a chcete opravdu proniknout do tajů těchto starých a účinných technik, které budou nápomocny v každodenním životě vám, vašim blízkým či klientům – jste tu správně a právě na vás čekáme.

Odměnou vám bude potěšení z pravidelného cvičení Qi Gong (výuka cviků i sestav) a zasvěcení do tajů technik Qigong tuina a tuina.

Co se naučíte?

Co si od nás odneste?