Sportovní taping

Kurz je určen pro absolventy kurzu Kineziotapingu.Lektor

 

Lektor : 

– LEPÍM NEJEN LIDI, ale i KONÍKY

Termín výuky:

Místo konání:

Cena: 2000,- Kč vč.DPH  


Poznámka:


Podrobný popis kurzu

 

SPORTOVNÍ TAPING je metoda, při které je v problémové oblastni pomocí nepružných lepících pásek pasivně podporován kloub nebo vaz.

Tejpování je častou indikací v oblasti sportovní i terapeutické medicíny. Sportovní tejping je nejvíce využívaný pro stabilizaci kloubních struktur jako prevence poškození kloubů a šlach nebo pro posílení stability již narušeného kloubu. Je možné jej aplikovat po úrazech, nadměrném a častém přetěžování, či poškození vazů ve smyslu natržení nebo dokonce přetržení. V rámci terapie se taping užívá jako pasivní podpora, která ulevuje namáhanému kloubu a snižuje přetěžování dané oblasti. Pomocí tapingu je poškozená část pohybového aparátu méně náchylná k přetěžování. Navíc je postižená oblast udržována ve fyziologicky optimální poloze. Speciální techniky tejpování tedy umožňují kloubu pohyb v jeho běžném rozsahu.

Dále je možné tuto metodu použít jako korekční prostředek pro drobné deformace (např. při propadlé nožní klenbě, při vbočeném palci – HALLUX VALGUSapod.).

Sportovní tejping je ideální technikou, která může v kombinaci s kinesiotapingem urychlit process regenerace.

 Účinky terapie:

Uplatnění:

 

Co si vzít:

Program: