ZÁZRAČNÉ BACHOVY ESENCE

Bachovy esence jsou úžasným, zázračným pomocníkem v každé situaci, pro každý problém. Nastolují vnitřní rovnováhu tím, že působí na emocionální rovině, přeměňují negativní pocity na pozitivní postoje. Jsou velmi jemné, čisté a nemají žádné vedlejší účinky.FotkyFoto_20077565_XS

Název získaly po svém objeviteli, Dr. Edwardu Bachovi – anglickém lékaři, který esence nalezl v přírodě. Pochopil, že vnitřní nastavení člověka je nejdůležitější v procesu léčení. Objevil 38 květů pro emocionální a mentální stav. K tomu vytvořil kombinaci 5 květů (Krizovou esenci), která je určena pro náročné a obtížné situace.

Bachovy květové esence představují velice jednoduchý a přitom velice účinný systém, který navrací harmonii našim emocím a tím také našemu celému bytí. Bachovy květové esence obsahují 38 květových esencí, což jsou esence připravené z nejedovatých, planě rostoucích rostlin a stromů. 39. esencí je Krizová esence (Rescue Remedy), která se skládá z pěti Bachových květových esencí.

Filozofií tohoto systému je jednoduchost, úplnost a uzdravování sebe samého. Dr. Bach věřil, že fyzické onemocnění je výsledkem emocionální nerovnováhy. Celý život proto strávil hledáním jednoduchého a bezpečného systému léčení, o němž byl přesvědčený, že existuje. To se mu nakonec podařilo. Opustil svou lukrativní lékařskou praxi a celou ortodoxní medicínu a poslední roky svého života strávil léčením svých pacientů pouze za pomocí svých esencí. (Je však nutné zdůraznit, že esence nenahrazují lékařskou péči – ovšem mohou ji krásně podporovat a ovlivněním naší psychiky urychlit uzdravování.)FotkyFoto_41731584_XS

Bachovy květové esence působí na to, čemu říkáme negativní emoce – např. strach, vyčerpanost, nedostatečné sebevědomí, pýcha, přílišné nadšení, které vede až k fanatismu, apod. Esence nám pomáhají tyto pocity harmonizovat, dostávají nás do přítomného okamžiku, kdy se na sebe, svou situaci a své pocity můžeme podívat objektivně a činit rozhodnutí bez emocí. Umožňují nám postupně odloupnout slupky, které jsme si nasadili, abychom přežili v tomto světě a tím nám postupně pomáhají odkrývat to, kdo skutečně jsme, jaký je cíl a smysl našeho života a vrátí nám naši odvahu vydat se na svou cestu a uskutečnit své sny a přání.

Tuto terapii lze výborně kombinovat s technikami jako jsou:

Bachova terapie pomáhá již přes 80 letFotkyFoto_52333581_XS

Originální Bachovy esence úspěšně pomáhají odstranit a překonat nepříjemné psychické stavy jako jsou:

Pomohou:

Otázky a odpovědi

Jak esence pracují?FotkyFoto_53142929_XS

Zaplavují naše vědomí, naši celou bytost svou vibrací a energií. Pomáhají nám žít v přítomnosti a uvědomovat si své chování a své reakce na všechny události našich dní. Pomáhají nám žít vědomě.

Jsou Bachovy květové esence návykové?

Ne, nejsou. Esence pouze harmonizují naše emoce, naše pocity a čím více jsme vyrovnaní, harmonizovaní, tím méně je potřebujeme.

Mohou esence používat děti a těhotné ženy?

Odpověď na obě části otázky je „ano“. Bachovy květové esence se vyrábějí z planě rostoucích, nejedovatých rostlin, proto u nich nehrozí předávkování ani žádné vedlejší účinky. Díky tomu jsou naprosto bezpečné a mohou je bez obav užívat těhotné ženy, miminka, malé děti, staří a vážně nemocní lidé.

Esence jsou uchovávány v alkoholu, alkoholici je tedy nemohou užívat?

Mohou, ale samozřejmě raději pod dohledem lékaře. V jejich případě se doporučuje esence hodně naředit, aby množství alkoholu bylo velice zředěno nebo je nakapat do horkého nápoje, kdy se alkohol odpaří, avšak esence samotné zůstanou.

Musím věřit, že mi esence pomohou, aby fungovaly?

Ne, nemusíte. Esence vás samy přesvědčí o svém účinku.

Kdo může Bachovy esence používat?

Všichni lidé bez rozdílu věku, zdraví či nemoci. Esence jsou 100% bezpečné i pro těhotné a kojící maminky i pro děti včetně novorozeňat. Bachovy esence dále mohou používat zvířata i rostliny, neboť i oni mají svou povahu, své nálady a různá rozpoložení.